Gosia, mama Natalii, podzieliła się ze mną pierwszymi wrażeniami po operacji, która miała miejsce 23 lutego tego roku. Oddaję jej teraz głos (za jej pozwoleniem, oczywiście):

Już po operacji. Dr twierdzi, że operacja się udała. Mała ciężko znosi ból (a ja jej ból też ciężej niż myślałam), po narkozie wymiotowała i nie bardzo chce wstawać z łóżka, chyba nie spodziewała się takiego bólu w okolicy żeber. W każdym razie teraz co drugi dzień mamy przyjeżdżać na kontrolę. Nie bardzo wiem, jak ją jutro do taksówki wsadzę… Ech, no jakoś to musi być. Ale 2 dni w szpitalu to krótko jak na taki zabieg. Emocje trochę opadły, zwłaszcza chodzi o stres związany z narkozą. A jeśli chodzi o ucho, to nadal trwamy w niepewności.

Pozdrawiam serdecznie i odezwę się, jak będziemy w domku – Gosia (23 lutego)

i kolejny:

Witaj. Wczoraj Natalia miała zdjęcie szwów i drenu. Poszło gładko. Przesyłam Ci zdjęcie „nowego” ucha:) Myślę że wygląda bardzo dobrze, zwłaszcza że to dopiero tydzień od operacji. A Tobie jak się podoba? Czy Adasiowe uszko też było takie obrzmiałe po pierwszym etapie? Pozdrawiam- Gosia (5 marca)

Moja odpowiedź:

Jest super! Adasiowe ucho też było obrzmiałe i zaczerwienione. Z czasem zbladło….

i jeszcze z tą samą datą:

Mam jeszcze pytanie. Jak długo Adaś skarżył się na ból ucha. Natalka jakoś bardziej się skarży od dzisiaj i od dziś nie nosi zasłoniętego w domu. Zasłaniać mamy na noc…..

Moja odpowiedź:

Hej, Małgosiu!
Nie pamiętam, czy i jak długo bolało Adasia ucho. Przede wszystkim narzekał na ból po wyciętym żebrze, poza tym dość długo brał tabletki przeciwbólowe. Wiesz, u nas to w ogóle trochę inaczej wyglądało – pobyt w szpitalu 7 dni, a w tym czasie stopniowe wyjmowanie drenów (w sumie miał ich 3). Zdjęcie szwów na uchu nastąpiło po 2 tyg. od operacji. Przez miesiąc albo i dłużej nosił opatrunek także w ciągu dnia (tak mi się wydaje, że jeszcze w początkowych dniach września, czyli już do szkoły nosił opatrunek).
Niby metoda ta sama, ale inny sposób rekonwalescencji.

A teraz zdjęcia Natalkowego ucha:

to zdjęcie przed operacją

tydzień po operacji

Moim zdaniem ucho tydzień po operacji wygląda świetnie. A ty, drogi czytelniku, co sądzisz?